عنوان کامل پایان نامه :مطالعه، شبیه سازی و بهبود الگوریتم های کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بی سیم

الزامات جهت پشتیبانی از خصوصیات شبکه

  1. الگوریتم مسیریابی بایستی شرایط عدم پاسخ­گویی گره­ها در اثر خواب رفتن تناوبی آنها را در نظر بگیرد. جهت دستیابی به این قابلیت بهره گیری از اطلاعات لایه­های پایین­تر می­تواند مدنظر قرار گیرد. بنابر کاربرد پیاده­ شده در شبکه، گره­ها با نرخ­هایی مانند 1 بسته در هر ثانیه یا در هر دقیقه یا بیشتر به تولید بسته­های اطلاعاتی می­پردازند و لذا در مابقی زمان خود به مقصود صرفه­جویی در انرژی به خواب می­طریقه. گره­هایی که به عنوان هدایت­کننده بسته دیگر گره­ها اقدام می­کنند ممکن می باشد به دلیل اتصال به برق، همواره بیدار باشند؛ در غیر اینصورت، زمان خواب آنها باعث افزایش تأخیر بسته­ها و احتمال از بین رفتن آنها می­گردد که می­تواند به عنوان هزینه­ای در تابع انتخاب مسیر منعکس گردد.
  2. الگوریتم مسیریابی با بهره گیری از اطلاعات لایه­های پایین­تر در خصوص اندازه انرژی باقی­مانده گره­ها بایستی در خصوص ایجاد یا بروز رسانی جدول­های مسیریابی اقدام نماید. همچنین شاخص کیفیت لینک نیز بایستی به عنوان معیاری در انتخاب مسیر مناسب مورد توجه قرار گیرد.
  3. الگوریتم مسیریابی بایستی به نحوی طراحی گردد که قابلیت مقیاس­پذیری و همچنین صرف کمترین منابع برای بروز رسانی جداول مسیریابی را داشته باشد. شبکه­های حسگر و عملگر بی­سیم ممکن می باشد از چندین میلیون گره تشکیل شده باشند. در چنین شرایطی گروه بندی گره­ها در دسته­های 100 تا 10000­تایی و بهره گیری از الگوریتم­های مسیریابی سلسله مراتبی[1] جهت ساده­سازی مسیریابی در شبکه و افزایش مقیاس­پذیری به عنوان بهترین راهکار شناخته شده می باشد [35,34].

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

[1] Hierarchical Routing

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق :مطالعه، شبیه سازی و بهبود الگوریتم های کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بی سیم